an image Na suchou, citlivou a podrážděnou pleť, na masáže při rehabilitační i domácí péči o namožené svaly a bolavá záda, na opruzeniny a proleženiny. Vhodný po slunění a k potírání spánků při migrénách a neurózách.
Složení: jedlý sójový olej, extrakt z květů třezalky tečkované, vitamín E.

Třezalka tečkovaná je „květinou Světla, která vše špatné v dobré přeměňuje“. Literatura uvádí, že třezalka zvláčňuje pokožku, má protizánětlivé, dezinfekční a uklidňující účinky a je vhodná obzvláště k posílení nervů formou masáží při nervové vyčerpanosti, duševních obtížích až depresích a celkové slabosti. Dále při revmatizmu, k tišení bolesti, k prohřívání.

Zevně se také používá Třezalkový olejový extrakt k ošetření ran, hemeroidů, bércových vředů, ekzémů, opařenin, popálenin i omrzlin, na rozpraskanou pokožku, při svalových bolestech, poruchách prokrvení, křečích, zánětu sedacího nervu a k lepšímu zajizvování.

Použití: Po pobytu na sluníčku, při spáleninách nebo opaření – co nejdříve nakapejte na poškozenou pokožku studený olej. Při revmatizmu olejem masírujte postižené klouby. Na suchou, citlivou a podrážděnou pleť nanášejte po několika kapkách a vmasírujte. Také je vhodný pro domácí masáže při namožených svalech, bolestech svalových nebo nervových, bolavých zádech, proleženinách, při poruchách prokrvení, křečích nebo ischiasu. Potírají se jím také různá drobná poranění.

Pozor: Třezalkový olej způsobuje citlivost na světlo. Proto je třeba po ošetření nevystavovat pokožku sluníčku, což platí ještě výrazněji u světlovlasých a těch, kteří mají příliš citlivou pokožku vůči slunečnímu záření.