Bahno Mrtvého moře má blahodárné účinky na lidský organismus (relaxační a bolest tlumící účinky bahna Mrtvého moře byly známy již stovky let před Kristem). Toto bahno je zcela specifické a ojedinělé na celém světě.
Základem je podkladový materiál dna Mrtvého moře obsahující velké množství miniaturních krystalů, které tvoří ve vodném prostředí přesycený roztok, vylučující minerály zpět do své krystalické podoby. Minerální bahno má celou řadu aplikací, jeho výhodou je okamžité působení a dlouhodobý účinek. Jsou prokázány jeho pozitivní účinky při terapii nemocí pohybového aparátu (revmatismus), různých druhů ekzémů a lupénky (psoriáza).
Bahno je vhodné i pro celkovou relaxaci, uvolnění unaveného a neustálými stresy zatíženého organismu člověka. Obrovské množství jódu a brómu obsažené v bahně dá do pořádku jakkoliv pocuchané nervy.


Samotná procedura:
Při zábalu používáme čistě přírodní bahno z Mrtvého moře sycené minerály, které se nanese na celé tělo nebo na část (určitou partii) těla, která je problematická. Poté místa nanesená bahnem překryjeme igelitovou fólií, zabalíme do osušky a necháme cca 25 – 30 minut působit. Po zábalové kúře se klient může osprchovat čistou vodou nebo jsou mu místa omyta vlhkou žínkou masérkou. Po dobu 24 hodin po provedení zábalu by se klient měl umývat pouze čistou vodou bez použití jakéhokoliv mýdla či sprchového gelu. Celková délka procedury je cca 40 min.

Proceduru doporučuji:
- pro zmírnění bolestí při artritidě,
- při revmatismu i jiných bolestí kloubů,
- k lepšímu hojení pooperačních stavů, ran a jizev,
- po zlomeninách,
- k hloubkovému čištění a regeneraci pokožky,
- při akné, lupence, ekzémech,
- na celulitidu.